Jaką firmę do montażu pompy cieplnej w Rzeszowie wybrać?

Pompy ciepła od kilku lat cieszą się rosnącą popularnością. Nic dziwnego – jest to nie tylko ekonomiczne, ale również wygodne rozwiązanie. Jeśli mieszkasz z Rzeszowie lub okolicy i planujesz zakup pompy ciepła, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Jakie zastosowanie ma pompa ciepła?

Jest to, obok paneli fotowoltaicznych najchętniej wykorzystywany w Polsce rodzaj odnawialnych źródeł energii. Pozwala zarówno na ogrzewanie domu, jak i wody bez konieczności instalacji gazu oraz dokładania opału, jak w przypadku pieca. To bezpieczne i bardzo komfortowe rozwiązanie. Pompa pobiera energię cieplną z otoczenia – może być nim grunt wokół domu, woda lub powietrze – a następnie przekazuje ją do instalacji centralnego ogrzewania. Pompa ciepła nadaje się do ogrzewania domu bez względu na to, czy został on wyposażony w kaloryfery, czy system ogrzewania podłogowego. 

Dużą zaletą pomp jest również możliwość schłodzenia za ich pomocą mieszkania podczas upałów.

Jakie są rodzaje pomp ciepła?

Do najpopularniejszych modeli należą:

  • Pompy „powietrze-woda” – pobierające energię cieplną z powietrza
  • Pompy gruntowe – pobierające energię z podłoża

Różnią się one między sobą nie tylko sposobem działania, ale również montażem. Wybór najlepszego modelu powinien być uzależniony od prywatnych preferencji użytkownika oraz możliwości działki, na której stoi dom. W dokonaniu najlepszej decyzji pomogą wykwalifikowani specjaliści, którzy rzetelnie wyliczą konieczny nakład pracy oraz koszty i możliwe do otrzymania zyski. 

Dlaczego warto zainwestować w pompę ciepła?

Powodów, dla których jest to korzystne rozwiązanie, można wymienić przynajmniej kilka. Po pierwsze, jest to znacznie tańsza alternatywa dla ogrzewania gazowego, elektrycznego czy nawet posiadania własnego pieca. Po drugie jest to ekologiczne rozwiązanie, bezpieczne dla człowieka oraz środowiska. Po trzecie pompy ciepła można wykorzystywać zarówno do ogrzewania, jak i chłodzenia pomieszczeń, co jest bardzo wygodne. Ich dużą zaletą jest również możliwość finansowania zakupu oraz montażu w ramach programu „Czyste Powietrze”.

Dowiedz się więcej o pompach cieplnych i ich montażu w Rzeszowie:

https://www.ecoenergyrzeszow.pl/pompy-ciepla-rzeszow/

Jaką firmę montującą pompy ciepła wybrać?

Decydując się na tego typu inwestycję, warto porównać ofertę kilku firm oraz zapoznać się z opiniami na ich temat. Pozwoli to na wybór rzetelnych, pomocnych i przede wszystkim kompetentnych specjalistów. Osobom mieszkającym w Rzeszowie i okolicach polecamy firmę https://www.ecoenergyrzeszow.pl/. To zespół dobrze wykwalifikowanych specjalistów, służących radą oraz pomocą w wyborze najlepszego rozwiązania w zakresie OZE. Wyróżnia ich najwyższy poziom obsługi klienta oraz konkurencyjne ceny. Oprócz pomp ciepła zajmują się również montażem paneli fotowoltaicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *