[prima aprilis] Strzyżowski Rynek znów remontowany! Ekolodzy dopieli swego!

Szoki i niedowierzanie! Zgodnie z wczorajszą uchwałą rady miasta, Rynek w Strzyżowie zostanie znów przebudowany – „odnieśliśmy wielki sukces” – relacjonuje prezes stowarzyszenia EkoBordowi.

Batalia stowarzyszenia z władzami miasta trwała od dwóch lat, domagali się oni przywrócenia starych drzew na nasz rynek – „były one naturalnym domem dla wielu stworzeń”.

Po licznych konsultacjach społecznych i negocjacjach miasto Strzyżów zgodziło się na przesadzenie dwóch ok. 50 letnich drzew na płytę rynku. Oznacza to, że znów na rynku pojawi się ciężki sprzęt i konieczne będzie rozkopanie obecnej płyty. Udało nam się dotrzeć do wstępnego planu budowy:

Kolejna rewitalizacja planowana jest na 01.04.2019r.

źródło: bip.strzyzow.pl , fb.com

źródła zdj.: andrzejart.pl architekturakrajobrazu.info kamera Midas strzyzow.fotopolska.eu

 

2 thoughts on “[prima aprilis] Strzyżowski Rynek znów remontowany! Ekolodzy dopieli swego!

  1. Ten idiota (bo człowiek przy zdrowych zmysłach na taki pomysł by nie wpadł) , który kazał wyciąć piękne i stare drzewa w Rynku i zrobił z niego kamienną pustynię powinien ponieść koszty jego renowacji i przynajmniej w części przywrócenia jego pierwotnego wyglądu . Wg mnie EkoBordowi powinni wystąpić do Sądu o zwrot kosztów za renowację Rynku . Może to ostudziłoby na przyszłość zapędy takich bezmózgowców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *