Freestyle football jako narzędzie integracji młodzieży

Czym jest freestyle football i dlaczego jest bardzo dobrym narzędziem integracji młodzieży? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej o niesamowitych sztuczkach piłkarskich oraz o tym w jaki sposób zorganizować dla młodzieży aktywności związane z tą dyscypliną.

Freestyle football, czyli triki piłkarskie – czym dokładnie jest ta dyscyplina?

Freestyle Football to bardzo widowiskowa dyscyplina, w której chodzi o wykonywanie sztuczek piłką nożną przy użyciu różnych części ciała oraz o wyrażenie własnej osobowości.  Co ważne, ta coraz bardziej popularna dyscyplina łączy ze sobą zarówno elementy sportowe jak i artystyczne.

Freestyle oznacza wolny styl i dokładnie tak jak wskazuje nazwa, każda osoba zajmująca się tą dyscypliną ma ogromną dowolność w kreowaniu swojego stylu gry. Niektóre osoby próbują swoich sił w wykonywaniu jak najtrudniejszych trików w danej płaszczyźnie, np. na stojąco lub na siedząco, zaś inni łączą piłkę z elementami akrobatycznymi lub z tańcem. Krótko mówiąc – we freestyle’u każdy może znaleźć coś dla siebie.

Dlaczego freestyle football jest dobrym narzędziem do integracji młodzieży?

Młodzież bardzo chętnie uczestniczy w różnego rodzaju zajęciach związanych z piłką nożną. Freestyle football jako dyscyplina, która ściśle związana jest z piłką może być ciekawym urozmaiceniem dla młodzieży grającej w tradycyjny futbol. Zdarza się, że osoby ukierunkowane na piłkę nożną, kolokwialnie mówiąc przerzucają się na freestyle. W końcu ten sport daje nieograniczone możliwości rozwoju oraz nabycia rzadko spotykanych umiejętności panowania nad piłką w nieco inny sposób, niż robią to piłkarze. Osoby trenujące freestyle często spotykają się na wspólnych treningach, a wspólne freestylowanie dostarcza mnóstwo frajdy. Mając opanowane podstawy trików piłkarskich można świetnie spędzać wolny czas zarówno samemu jak i w grupie, co jest ogromną zaletą tej dyscypliny. 

Gdzie młodzież może nauczyć się freestyle footballu?

W związku z rosnącą popularnością sportu jakim jest freestyle football, dostępność poradników i nauki trików jest naprawdę duża. Tutoriale pokazujące jak zrobić sztuczki piłkarskie można znaleźć zarówno w mediach społecznościowych jak również na takich platformach jak na przykład YouTube. Jednak najbardziej efektywną formą nauki jest spotkanie się z doświadczonych freestylerem, który pokaże dokładnie technikę i zwróci uwagę na to co może poprawić dana osoba, wykonując poszczególne triki. Warsztaty freestyle football dla młodzieży są często organizowane przy okazji eventów jako atrakcja, uświetniająca różnego rodzaju wydarzenia.

Jak zorganizować warsztaty trików piłkarskich integrujących młodzież?

Aby zorganizować lekcje pokazowe oraz wspólną naukę trików freestyle football, wystarczy zaprosić profesjonalnego freestylera. Można zrobić to przy okazji na przykład urodzin, ferii, półkolonii, mikołajek, zawodów sportowych, festynów, itd. Jednak specjalna okazja nie jest wymagana, gdyż freestylerzy dzielą się swoją pasją, oferując pokaz swoich umiejętności i warsztaty w szkołach lub akademiach piłkarskich. Freestylerem z Powiatu Strzyżowskiego, oferującym takie usługi jest Konrad Dybaś, który na swoim koncie ma ogromną listę osiągnięć. Najważniejsze z nich to tytuł Mistrza Świata Freestyle Football w kategorii Challenge 2018 oraz 3 srebrne medale Mistrzostw Świata, zdobyte przez Konrada w latach 2017-2022. Możesz zaprosić Konrada do siebie, a z pewnością młodzież oglądająca jego pokazy i uczestnicząca w jego warsztatach trików piłkarskich, będzie zachwycona.

Więcej na temat oferty pokazów Konrada znajdziesz na jego stronie internetowej https://konraddybas.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *