Przyjęcie urodzinowe – klimatyczna oprawa stołu

Jeśli chcemy uczcić czyjeś lub swoje urodziny, często decydujemy się na to, by zorganizować przyjęcie urodzinowe. Urodziny to oczywiście najważniejsza osoba, czyli jubilat goście i przyjemne spędzenie czasu. Na to ma też wpływ klimat, jaki stworzymy podczas imprezy. Odpowiednia oprawa stołu to punkt wyjściowy.

Organizując przyjęcie urodzinowe, należy oczywiście odpowiednio wcześniej zaprosić gości i opracować menu. Nie musi być ono wystawne, może opierać się na małych, ale różnorodnych przekąskach. Tutaj z pomocą przychodzi ciasto francuskie. Można z niego przygotować zarówno przekąski słodkie (z różnego rodzaju nadzieniem z czekolady czy powideł), jak i wytrawne (nadziewane szpinakiem, farszem grzybowym, kapustą czy wędliną). Sprawdzą się również klasyczne, wręcz kultowe, przekąski takie jak koreczki, czy jajka w majonezie z drobno posiekanym koperkiem lub szczypiorkiem. Natomiast paczka rukoli, ser pleśniowy, awokado i gruszka to składniki na prostą sałatkę. Warto też w formie przekąski wykorzystać łososia wędzonego, z plasterkami cytryny. Dobre też pamiętać o torcie, który sprawi dużo radości nie tylko jubilatowi, ale i gościom. Jednak jedzenie to nie wszystko, wyjątkowego nastroju i szyku doda urodzinom też odpowiednia oprawa stołu.

Przyjęcie urodzinowe – odpowiednia zastawa

Przede wszystkim powinna być ona dostosowana do liczby gości, rodzaju potraw czy napoi. Jeśli jest taka możliwość, dobrze, by odpowiednia zastawa podkreślała klimat przyjęcia, styl danej osoby i fakt, że to są właśnie jej urodziny. Jednak zawsze warto postawić na wyroby wysokiej klasy o wysokiej estetyce i dużej wytrzymałości. Sprawdzą się tutaj bardzo dobrej jakości wyroby ceramiczne, które swoją wyjątkowością pokreślą, jak ważny jest ten wielki dzień. Należy też pamiętać o tym, że klasyka wcale nie musi być nudna. Może ją cechować oryginalne wzornictwo i niebanalna kolorystyka. Przykładem jest tutaj Bolesławiec. Zastawy stołowe, różnego rodzaju filiżanki do espressokubki w kwiaty, talerze czy talerzyki deserowe z tej manufaktury znakomicie sprawdzą się na każdym przyjęciu, także urodzinowym. A skoro już przy urodzinach jesteśmy: oryginalna zastawa może być też bardzo trafionym prezentem.

Dekoracje na przyjęciu urodzinowym

Pomysłowo jest też zadbać o różnego rodzaju dekoracje na stole. Na przykład ceramiczne wazony z kwiatami czy karafki. Elementem dekoracyjnym może być też odpowiednio dobrany obrus. Jeśli przyjęcie urodzinowe odbywa się wieczorem, warto wtedy na stole postawić świece, które podkreślą nastrój imprezy.

Urodziny to nie tylko ważne wydarzenie, ale także znakomita okazja do tego, by spotkać się z rodziną czy przyjaciółmi. Dlatego dobrze jest zrobić wszystko, by czas ten upłynął w ładnym otoczeniu i bardzo dobrej atmosferze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *