Odbitki kwadratowe, czyli popularne instafoty

Odbitki kwadratowe, czyli popularne instafoty

Olbrzymia popularność portali społecznościowych takich jak Instagram, czy też Facebook wyraźnie przyczyniła się do popularyzacji fotografii cyfrowej. Obecnie prawie każdy umieszcza zdjęcia z ciekawych podróży, zdjęcia rodzinne czy też po prostu wyraża swoje artystyczne, fotograficzne zacięcie. Właśnie dlatego, że robimy ogromne ilości zdjęć, to przechowujemy je na różnych nośnikach danych i rzadko do nich zaglądamy. Warto więc skorzystać z internetowej usługi, jaką jest wywoływanie zdjęć online

Co to są instafoty i dlaczego są tak popularne?

Instafoty to termin, który powstał dzięki Instagramowi. Na tym portalu społeczościowym prezentowane zdjęcia są zwykle w orientacji kwadratowej, stąd też wywodzi się ich nazwa. Z pewnością zastanawiasz się, dlaczego instafoty są takie  popularne?

Sprawa jest banalnie prosta, ponieważ obecnie zarówno cały ruch towarzyski, jak i zawodowy przenosi się do internetu. Społecznościówki wypierają nawet kontakty bezpośrednie z ludźmi na rzecz niestety bardziej powierzchownych, internetowych relacji. Dlatego też powiększa się sentyment za przeszłością i do łask wracają papierowe zdjęcia, o których na pewien czas zapomnieliśmy. Olbrzymi postęp technologiczny i rozwój cyfryzacji przyczynił się między innymi do wyparcia klasycznej, analogowej fotografii na rzecz cyfrowej. 

zdjęcia kwadratowe

Pomimo to, sentyment  kieruje nas w stronę klasyki i przywołania klimatu minionych czasów. Dlatego też wiele osób decyduje się na wywołanie zdjęć i tym samym zamianę ich w piękne, papierowe obrazy. W większości internetowych oraz stacjonarnych laboratoriów fotograficznych możemy oprócz tradycyjnych odbitek, zamówić również 

kwadratowe odbitki. W czasach polaroida cieszyły się one niebywałym zainteresowaniem, obecnie dzięki społecznościówkom ponownie wracają do łask, jako instafoty. Formaty kwadratowe dostępne są w wielu rozmiarach. Dlatego też można zamówić zarówno mniejsze formaty takie jak 10X10 cm, 13X13 cm lub 15X15, jak i formaty większe 40×40, 50×50, 60×60, 70×70, 80×80, 90×90, 100×100 cm.  Małe instafoty świetnie prezentują się w tzw. ramkach galeryjkach, z kolei większe świetnie eksponują np. zdjęcia portretowe.

W  internetowych fotolabach możesz zamówić kwadratowe instafoty w bardzo przystępnych cenach. Mniejsze rozmiary odbitek zamówisz już za 15 groszy od sztuki. Również większe formaty można wydrukować w bardzo dobrych cenach. 

Jeszcze niedawno nie było możliwości drukowania kwadratowych odbitek w żadnym z fotolabów, bez obcięcia krawędzi. Obecnie wychodzą one do klientów i w większości oferują tę usługę, dostosowując się do potrzeb klientów. Polecamy!

Życzymy kreatywnych pomysłów i wielu spektakularnych ujęć!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *