Elektroosmoza – Specjaliści od Osuszania Budynków z Rzeszowa

Osuszanie murów budynku jest niezbędne wówczas, gdy podczas budowy nie zastosowano właściwej izolacji, lub w przypadkach jej nieprawidłowej instalacji. Najlepiej oczywiście skorzystać w takiej sytuacji z możliwie najmniej inwazyjnych metod naprawy tego stanu rzeczy. Dlatego szczególnie w tym zakresie polecana jest elektroosmoza, przy której nie są potrzebne żadne środki chemiczne, ani nie notuje się wpływu na konstrukcję budynku. Wraz z dużym zawilgoceniem ścian i sufitu pojawia się mnóstwo innych problemów. Cały dom ulega stopniowemu niszczeniu, przez co komfort mieszkania spada do zera, pojawiają się również choroby będące wynikiem wdychania wilgotnego powietrza. Niejednokrotnie w poszczególnych pomieszczeniach pojawiają się pleśń i grzyb.

Elektroosmoza – skuteczny sposób na nadmiar wilgoci w domu

Zdecydowanie mniejszym problemem jest wilgoć tymczasowa w domu, gdyż wystarczające najczęściej okazuje się regularne wietrzenie pomieszczeń. Czasami jednak problem jest znacznie większy, gdyż wielomiesięczne zaniedbania mogą doprowadzić do konieczności zastosowania innych metod. W tym zakresie warto rozważyć elektroosmozę, która zaliczana jest to metod bezinwazyjnych, czyli takich, które w żaden sposób nie wpływają negatywnie na mury budynku, zapewniając odpowiednie osuszanie murów – polecaną firmą jest firma Osuszaniebudynku.com Rzeszów.

Skorzystanie z tego rozwiązania najczęściej podyktowane jest niewłaściwą izolacją dachu lub ścian i fundamentów, wówczas powszechnie znane metody okazują się mało pomocne. Bazą do działania elektroosmozy jest pole elektryczne, w którym zmienia się kierunek przemieszczania wody. Zamiast kierowania się w górę po murach, przedostaje się w dół, aż do samej ziemi. Dzięki temu budynek jest uwalniany od nadmiaru wilgoci, a mieszkańcy mogą po kilku miesiącach odetchnąć z ulgą i żyć bez przykrego i szkodliwego zapachu stęchlizny w środku domu. Do przeprowadzenia zabiegu elektroosmozy stosuje się specjalne urządzenie, które wystarczy ustawić w odległości od minimalnie kilku do maksymalnie kilkunastu metrów od zawilgoconej ściany. W to miejsce kierowane są fale elektromagnetyczne o określonym natężeniu i częstotliwości – problem nadmiaru wilgoci zaczyna stopniowo znikać. Należy pamiętać, że ten proces odbywa się systematycznie, lecz powoli – ostateczny efekt może być zauważalny dopiero po półrocznym działaniu urządzenia.

Osuszanie murów bez ingerencji w ich konstrukcję

Elektroosmoza może być właściwie skuteczna w budynkach wykonanych z cegły, cementu, oraz kamienia. Tak naprawdę efekty są widoczne i odczuwalne w każdego rodzaju domu, dodatkowo pozwala na pozbycie się ze ścian i sufitu szkodliwych pleśni i grzybów. Skuteczność elektroosmozy, a właściwie jej szybkość jest uzależniona od grubości ścian i materiałów zastosowanych przy budowie domu. Duże znaczenie ma również fakt, jak długo wilgoć znajduje się w konkretnych pomieszczeniach, jeżeli od dłuższego już czasu – okres działania urządzenia musi być odpowiednio wydłużony. W najgorszym przypadku może to zająć ponad kilkadziesiąt miesięcy, jednak końcowy efekt jest jak najbardziej tego wart.

Artykuł gościnny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *